Seramik Kaplama
Kaporta

Seramik Kaplama

Seramik kaplama, araçların ömrünü uzatmak ve estetik görünümünü korumak için yapılan uygulamalardan biridir..

Seramik kaplama, araç boyası üzerine uygulanan ve bir nevi kalkan görevi gören şeffaf bir sıvı malzemesi ile yapılan araç koruma uygulamasıdır.  Bu kaplama, araçları dışarıdan gelecek deformasyonlara, çizilmelere, darbelere, UV ışınlarına, kuş pisliği ve böcek asitlerine karşı korumaya yardımcı olur. Ayrıca, aracın parlaklığını ve rengini uzun süre korumasına da yardımcı olur.

Seramik Kaplama Yaptırmanın Avantajları

Seramik kaplama ile koruma altına alınan kaporta boyası, araçları çizilmelere, darbelere, UV ışınlarına, kuş pisliği ve böcek asitlerine karşı korur. İçeriğindeki koruma kalkanı sayesinde kaportanın boyasının ve renginin uzun süre ilk günkü kalite ve parlaklıkta kalmasına yardımcı olur.

Araç temizliğinde kolaylık sağlayarak, kir ve lekelerin yüzeye yapışmasını zorlaştırır, böylelikle aracın daha kolay temizlenmesini sağlar. Hidrofobik su tutmaz özelliği ile yağmur, kar ve yıkama suyunu yüzeyde barındırmayarak istenmeyen leke ve kireç oluşumlarını engeller, suyun damlacıklar halinde akmasını sağlayarak kuruma izlerinin oluşumunun önüne geçer. Seramik kaplama aynı zamanda termal koruma sağlayarak, aracın boya sıcaklığını korumaya yardımcı olur.

Seramik Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Seramik kaplama ömrü, uygulamada kullanılan ürünün kalitesine, uygulama tekniğine, aracın kullanım koşullarına ve bakıma göre değişiklik gösterir. Genel olarak, kaliteli bir seramik kaplama 2 ila 5 yıl arasında koruma sağlayabilir. Daha yüksek kaliteli ürünler, daha uzun ömürlü bir koruma sağlar. Doğru uygulama tekniği, kaplamanın daha uzun süre dayanmasına katkı sağladığı gibi, aracın kullanım koşulları, aracın park yeri, maruz kaldığı hava koşulları ve yıkama sıklığı gibi faktörler de kaplamanın ömrünü etkileyebilir. Düzenli oto bakımı da kaplamanın ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Araç temizliğinde yumuşak sünger ve aşındırmayan temizleyiciler kullanmak ile yılda bir defa profesyonel oto servis desteği ile cila yaptırmak seramik kaplama ömrünün uzamasına katkı sağlayacaktır. 

Çorum Seramik Kaplama Hizmetlerimiz

Çorum seramik kaplama olarak, araçların hem kaporta hemde boya ömrünü uzatmak için yaptığımız seramik kaplama çalışmalarımızı profesyonel bir ekipman ve deneyim ile gerçekleştiriyoruz. Her aracı kendi bünyesinde değerlendirerek en uygun seramik kaplama yöntemini ve çalışmasını oluşturuyoruz.

İşinde uzman ve deneyimli ustalarımız aracın boyası öncelikle detaylı bir şekilde temizler ve pürüzsüz bir yüzey elde edene kadar seramik kaplamanın alt yapısını oluşturur. Birinci sınıf kalite seramik kaplama malzeme ve ürünleri kullanılarak özel bir aplikatör ile kaplama malzemesi araç boyası yüzeyine uygulanır. En iyi sonuçların alınması ve yüzeyde herhangi bir dalgalanma oluşumuna mahal vermemek için araç 24 saat kaplamanın kürleşmesi için beklemeye alınır.

Servisimizde her uygulama ve bakım uzman teknisyenlerin yönetiminde ve müdahalesinde gerçekleştirilir. Bosch Car Service bünyesinde yürüttüğümüz çalışmalarımız kalite ve memnuniyet garantilidir. Çorum seramik kaplama hizmetimiz yanı sıra boyasız göçük düzeltme çalışmalarımız ile de tanışabilir, aracınızın kaportasını emin ellere bırakabilirsiniz.

İlgili Konular

Çorum Togg Yetkili Servisi

Çorum Togg Yetkili Servisi

Togg yetkili servisi yaygın ve nitelikli hizmet ağını geliştirmeye devam etmektedir. Çorum’da vermiş olduğumuz hizmetler elektrikli araçların performansı için önemli bir sonuç ortaya koymuştur.

Rehbere git

Mazot Pompa Müşürü Arıza Belirtileri Nelerdir?

Mazot pompa müşürü arıza belirtileri ortaya çıkarsa servisimize gelerek bu konuda bizden destek alabilirsiniz.

Rehbere git
Mazot Pompa Müşürü Arıza Belirtileri Nelerdir?
 Arıza İşaretleri Araba Göstergeleri Anlamları

Arıza İşaretleri Araba Göstergeleri Anlamları

Arıza işaretleri araba göstergeleri anlamları tüm sürücüler tarafından bilinmesi gereken çok önemli bir konudur.

Rehbere git

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Dizel motorlu araçlar, yüksek tork ve yakıt verimliliği avantajlarıyla öne çıkarlar, ancak bu avantajların sürdürülebilmesi için motor bileşenlerinin düzgün çalışması gerekmektedir.

Rehbere git
Dizel Enjektör Arıza Belirtileri